Anatomi Medikal - Kütahya Tıbbi Ekipman ve Medikal Ürünler
Sağlıklı Bir Yaşam İçin
Bizi Ara
AIRSEP SEQUAL ECLIPSE 5 TAŞİNABİLİR OKSİJEN KONSANTRATÖRÜ

SeQual Eclipse 5, hem seyahat sırasında hem de evdeki oksijen tedavisinde kullanılabilen taşınabilir oksijen konsantratörüdür. Eclipse 5 taşınabilir oksijen konsantratörü iki farklı akış modu ile oksijen desteği sağlamaktadır. Sürekli akışta (Continuous Flow) 3 litreye kadar ve kullanıcının nefes almasıyla mükemmel bir uyum içinde çalışan atımlık doz (Pulse Dose) modunda 1 ile 9 kademe arasında oksijen iletebilmektedir. 

3 litreye kadar olan sürekli oksijen akışı sayesinde ev tipi oksijen konsantratörleri gibi kullanılabilmektedir. Bu nedenle CPAP ve BiPAP cihazlarıyla güvenle kullanılabilir. 

Atımlık doz (Pulse Dose) akış sistemi; kullanıcının nefes almasıyla mükemmel bir uyum içinde oksijen akışı sağlayan bir sistemdir. Böylelikle kullanıcı nefes verirken daha rahat nefes verir ve nefes alırken daha verimli oksijen alır. Aynı zamanda Pulse Dose akış sistemi; oksijeni sadece nefes alma zamanında iletmesi nedeniyle daha uzun batarya ömrü sağlar.   

Her Ortamda Kullanım İmkanı

Eclipse 5, evde kullanım için AC güç kablosu, araç (otomobil, tekne, uçak vb.) içinde kullanım için DC güç kablosu ve sabit kaynakların olmadığı yerlerde ise bataryası ile birlikte kullanılabilir. Eclipse 5' in bataryası 5 saate kadar oksijen desteği sağlayabilkmektedir.

Her An İçin Oksijen Tedavisi

Eclipse 5, ev tipi oksijen konsantratörleri gibi sürekli akış sistemi ile 3 litreye kadar oksijen akışı sağlar. Bu nedenle gece uyurken ya da egzersiz sırasında kullanım için idealdir. Otomobilde, uçakta (FAA onaylı), teknede ya da hareket halinde iken kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak günün her anında güvenle kullanılabilir.

Akıllı AutoSAT Sistemi

Eclipse 5' in AutoSAT teknolojisi; anlık olarak artan veya azalan solunum hızını algılayarak oksijen gereksinimlerini karşılamak için oksijen desteğini otomatik olarak ayarlar. Daha hızlı nefes alınması halinde alınan her nefes için gerekli olan doz hacmini korumak için oksijen üretimini arttırır. Solunumun yavaşlaması halinde ise gerekli olan doz hacmine tekrar geri döner. Böylelikle kullanıcı ister hızlı nefes alsın ister yavaş her anında aynı hava hacminde oksijen desteği verilir.