Anatomi Medikal - Kütahya Tıbbi Ekipman ve Medikal Ürünler
Sağlıklı Bir Yaşam İçin
Bizi Ara
Fisher&Paykel myAirvo 2

Fisher&Paykel myAirvo 2 nemlendirilmiş ve ısıtılmış oksijen sağladığı faydaları evde ve uzun süreli bakım gerektiren hastalara sunmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Fisher&Paykel'in üst düzey nemlendirme teknolojisi ile myAirvo 2 benzersiz Optiflow burun kanülü aracılığıyla spontan solunumu olan astım hastalarına, KOAH hastalarına, interstisyel akciğer hastalarına (idiopatik pulmoner fibroz, kistik fibroz vb.) ve oksijen tedavisi alan diğer tüm hastalara düşük ve ya yüksek akışlı oksijen tedavisi sağlar.

Isıtıcılı ve sensörlü solunum hortumu

Eşsiz çift spiralli ısıtıcı tellere ve entegre sıcaklık sensörüne sahip solunum hortumu sayesinde daha güvenilir nemlendirilmiş ve ısıtılmış oksijen akışı sağlar. Ayrı bir sıcaklık probu ya da ısıtıcı adaptörü gerekmez.

Kolay kurulum - Kolay kullanım - Kolay bakım

Yardımcı ekran animasyonları sayesinde myAirvo 2 kolayca kurulur, kolayca kullanılabilir ve kolay bakım yapılabilir.

Ayarlanabilir sıcaklık ve akış ayarı

Üç farklı sıcaklık ayarı (37 °C, 34 °C, 31 °C) sayesinde daha konforlu ve daha uyumlu oksijen tedavisi sağlar.

Hem pediatrik hem de yetişkin hastalar için geniş bir akış aralığı (2 L - 60 L) imkanı sağlar.

Oksijen desteği

Kalibrasyon ya da herhangi bir ayar gerekmeden tüm oksijen sistemleri ile uyumludur. Optimum solunum değerleri olan 37 C sıcaklığında ve 44 mg/L nemde oksijen verebilir. %21 ile %81 FiO2 aralığında akış verme imkanına sahiptir.

Yüksek akışlı oksijen tedavisi nazofarengeal ölü boşluğun temizlenmesini sağlayarak oksijenin alveollere daha verimli iletilmesine katkı sağlar. Aynı zamanda nazofarengeal ölü boşluğun temizlenmesi ile karbondioksit geri alımı engellenir ve karbondiositin kolay atılımına neden olur. Böylece hiperkapnisi olan hastaların yüksek karbondioksit seviyesini düşürmede katkı sağlar.

Geleneksel oksijen tedavisine göre daha yüksek hasta uyumu sağlar. Optimum derecede nemlendirilmiş ve ısıtılmış oksijen ile solunum yollarının kurumasını ve tahriş olmasını engeller. Burun kanamasını engeller. Solunum yollarında kurumuş ve ya sertleşmiş sekresyonu (salgı/balgam) yumuşatarak atılımını kolaylaştırır. Böylece oksijen tedavisi alan hastalarda solunum yolu enfeksiyonlarını azalmasına neden olur. Solunum yollarının temizlenmesi sonucunda oksijenlenme artar ve nebülizasyon işlemi yapılması halinde daha etkili ilaç tedavisi alma imkanı sağlar.

myAirvo 2 Optiflow burun kanülü sayesinde maske kullanımına kıyasla daha konforlu bir tedavi sağlar. Optiflow kanül sayesinde hasta daha rahat nefes alıp verebilir, konuşabilir ve beslenebilir. Aynı zamanda pozitif hava akışı sayesinde akciğerlerde PEEP etkisi oluşturarak akciğerlerde atelektaziyi önler. Bunun yanısıra, temizlenen solunum yolları ve PEEP etkisi sayesinde akciğerde tidal volüm artışı sağlanır.

Fisher&Paykel myAirvo 2 ile oksijenin ısıtılması ve nemlendirilmesi;

  • Solunum yollarındaki mukusun kurumasını engeller, mukosilier yapıyı aktif hale getirerek sekresyonun atılımını kolaylaştırır
  • Solunum yollarının temizlenmesi ile enfeksiyon riski azalır, solunum yükü azalır, oksijenlenme artar
  • Optiflow kanül sayesinde nazal ölü boşluğun temizlenmesi gerçekleşir. Bunun sonucunda karbondioksit geri alımı engellenir ve karbondioksit atılımı kolaylaşır. Hiperkapnide azalma sağlanır